Etkinlik Ara

Gelecek Program

Yorgunluktan Usananlara Tavsiyeler

Bu etkinlik bitti, üzülme. Bu hafta Bursa'da ki diğer etkinlikler için buraya tıkla.

GENEL BİLGİLER

 • : 12 Oca, 2018
 • : 15:26
 • : Kültür Sanat
 • :
 • : Bursa, Gece Gündüz Bursa, Bursa Blog, Bursa'da Haftasonu, Bursa'da Etkinlik Takvimi
 • İş Hayatındaki Yorgunluktan Usananlara Tavsiyeler

  Çok çalıştığımız çok yorulduğumuz enerjimizin tükendiği mesaiden hafta sonuna doğru hafta içi kaybettiğimiz mutluluğumuzu geri kazanma vakti ! Peki  bir soru neden kronik yorgun ve mutsuz insanlara dönüşmeye başladık ? Sanayi denilince ilk akla gelen şehirlerden Bursa için işlerin ve hayatın  gidişatını yeniden ele geçirerek zamandan kazanmanın yollarını BBC Capital’den sizler için derledik..

   

  Önem sırasına göre çalışmak. Bu ayki,bu haftaki,bu günkü hatta bu saatteki en önemli işleri bir öncelik sırasına koyarak yapmaya çalışın.Daha az önemli bulduğunuz işler üzerinde çok zaman kaybetmeyi önlemiş olursunuz.

   

  Bilinçsiz düşünme anı yaratın kendinize.İçinden çıkılmaz sorunlarla ilgili iyi kararlar vermek zorunda olduğunuz dönemlerde etkiili olacaktır.Örneğin önemli kararlar alırken mevcut durumu,analizleri ve olguları inceledikten sonra kendizi tanıdığınız özgür anlar yani kısa yürüyüşler,egzersiz gibi faaliyetler kontrolün kısa süreliğine beyinden çıkarak bedene geçmesini sağlar ardından yeniden diğer konuya yoğunlaştığınızda yaratıcılığınızda ciddi bir gelişme sağladığı araştırmalar sonucunda anlaşılmıştır.Bu arada bu boş düşünme anlarınız da nerde ne var diye düşünürseniz https://www.gecegunduzbursa.com 'ya bakmanızı öneririm Belediyelerden,Popüler mekanlara tüm etkinliklere ulaşabilirsiniz.

  Non-Stop Work karşıtı olun.7/24 çalışmak herkes için büyük haksızlık.İşleri bitirmek,çocuklarınızla ailenizle zaman geçirmek, telefonlardan uzak durmak gibi anlar için kesin zamanlar belirlemeliyiz.Eğer siz kendinize değer vermez zamanınızın önemli olduğunun farkında olmazsanız başkalarıda sizin zamanınıza değer vermeyecektir.

  Vücudunuza değer verin.Onu dinleyin.Yediklerinize içtiklerinize biraz olsun dikkat edin.Fiziken,ruhen ve duygusal anlamda doyarak sürdürdüğünüz her gün sizin için mutlu geçecektir.Son olarak anlamlı ilişkiler kurmak hayatınızı düzene sokacak bir diğer unsurdur.Güzel bir söz var bu konuyla ilgili..

  ‘Hayatınızda olması gereken,size destek olabilecek üç türden insan vardır,olmalıdır.Biri sizden yaşça daha büyük ve olgun,ikincisi kolay bağlantı kuracağınız yaşıtınız,üçüncüsü ise size yeni ve farklı  pencerelerden bakmayı gösterecek sizden yaşça daha ufak,danışman rolünde bir kişi.’

  Vefa duygunuzu kaybetmeyin.Vefalı olmak hayatınızda çevrenizde yaşamınızda her daim pozitif enerjiler verecek ve yaşam boyu karşısınıza gelen zorlukları aşmayı kolaylaştırıp stresle başa çıkmanızı sağlayacaktır.

  Eğlenmeyi Unutmayın. Bursa hem beyaz yaka hem mavi yaka çalışanıyla,hem öğrencisiyle kalabalık ve stresten kurtulmak insan dolu bir şehir diyebiliriz adeta…Bizlere iş ofis belki okul yoğunluğundan kalan tek zaman belki de toplamda sadece 48 saat eden haftasonumuz. Bizi bu hafta sonunda eğlenceli ile buluşturan https://www.gecegunduzbursa.com ücretli ücretsiz Bursa’daki tüm etkinlikeri  bizlerle buluşturmaya devam ediyor..Eğer biraz daha fazla vakit ayırabiliriseniz sadece hafta sonu degil hafta içi etkinliklerinden de haberdar olabileceğiniz bir site, Haftaiçi hafta sonu kısaca bursada neler var takip edip kendinize vakit ayirma planları yapabilirsiniz

  Hayat kısa ve Sertab Erener’in şarkısındaki gibi ;

  Bir tane daha yok şuan dan

  Her an yeganedir tektir

  Tut yakala saçlarından

  Kaçırma,vakit nakittir.