Etkinlik Ara

Gelecek Program

Bursa'da Öğrenciler Neler Yapabilir?

Bu etkinlik bitti, üzülme. Bu hafta Bursa'da ki diğer etkinlikler için buraya tıkla.

GENEL BİLGİLER

 • : 10 Oca, 2018
 • : 22:02
 • : Kültür Sanat
 • :
 • : Bursa, Gece Gündüz Bursa, BursaBlog, Bursada Haftasonu, Bursada Etkinlik Takvimi
 • TİYATROYA GİTMEYEN  ÖĞRENCİ OLUR MU ? OLMASIN !

  Üniversiteyi kazandık,Uludağ Ünivesitesi’ne geliyoruz! Tebrikler! Eğer Bursa’da  aileniz,akrabalarınız yoksa muhtemelen sizde Bursa Nilüfer’in adeta Öğrenci Köyü olan ‘Görükle’de yurtta kalacak yada ev tutacaksınız.Eskişehir’e öğrenci şehri derler ya, hah!işte Görükle’de  tam bir öğrenci köyü  bu sebeple hızlı alışacaksınız.

                                   

  Burası Neresi Sorunsalı

  Bursa’ya şehir dışından gelen Uludağ Üniversitesi öğrencileri için Görükle en başlarda çok eğlenceli ve çok güzel gelebilir çünkü minik bir köy,herkes genç herkes yeni arkadaşlar ediniyor ve birbiriyle yeni tanışıyor bir çok cafe gece gündüz açık öyle ki Üniversitede ilk senesini Görükle’de hergün farklı cafede arkadaşlarıyla oturup çay içerek geçiren insanlar tanıyorum.Görükle’de nüfusünun büyük çoğunluğu öğrenci bununda etkisiyle burayı çok seviyor ve eğlenceli buluyoruz fakat Üniversite öğrencisi olmak bu değil, ‘üniversite öğrencisi olmak ‘ hayatımızda elimize bir defa geçecek bir şanstır ve bunun kıymetini bilmeliyiz !Üniversite öğrencisi olmak demek hayatınızın hiçbir döneminde bir daha bu kadar boş vaktiniz olmayacak demektir.     

       

   

  Aile kurmuş,işe girmiş,geçim derdine düşmüş bireyler olduğumuzda tiyatroya gitmek bizim için çoğu zaman ‘vakit yok başka zaman gideriz’ile rededilen ,gerçekleştiğinde ise ofistekilere hava atma sebebimiz olabiliyor hale gelecek.O yüzden şimdi hazır vaktimiz bolken bolca tiyatroya gidelim,konsere gidelim evet hepimiz öğrenciyiz bunların farkındayım fakat tiyatro bileti dediğimiz şey bizim bugün bir kafeye gidip 3 çaya verdiğimiz ücret ile aynı fiyatta o sebeple arkadaşlar bu güzel yaşlarımızın anlarımızın kıymetini bilerek kolumuza sevdiklerimizi toplayıp Gidelim!Gezelim!Görelim!

  20’li Yaşlarda Zamanı Kullanmaya Nasıl Başlamalıyız ?

   Tiyatroya gitmeliyiz,sinemaya gitmeliyiz,Tiyatro ve müzik festivallerini bilmeli harçlıklarımızdan para biriktirdikçe sevdiğimiz arkadaşlarımızı kolllarımıza doldurup,yanımıza alıp sosyo kültürel anlamda birşeyler öğrenmeli,bence böyle eğlenmeliyiz.

   

   

  Tiyatro oyunları,Sinema salonları,Müzik ve Tiyatro festivalleri genellikle Bursa’nın biraz daha merkezi diye adlandırdığımız Nilüfer,Osmangazi semtlerinde bulunur ve gerçekleşir.Bunları çoğunlukla arkadaşlarımızdan bazen sosyal medyadan ve tesadüfler denk getirirse sokaktaki afişlerden öğrenebiliyoruz.

   

  Bunlar haricinde Google’a girip rahatça Bursa’daki tüm etkinliklere ulaşabileceğimiz bir site yok bu yüzden ya etkinliklere gitmiyor,yada Bursa’da yapılacak hiçbir şey yok diye mırıldanıyoruz. Bununla ilgili Gece Gündüz Bursa (https://www.gecegunduzbursa.com)  isimli site çalışmalara başlamış ve Bursa’daki tüm ücretli ücretsiz sosyal aktiviteleri sitesine toplamayı amaç edinmiş.Gece Gündüz Bursa sitesinde Belediyelerin etkinlikerinden,Jolly Joker’e tüm aktiviteler bir an da yayınlanıyor. Görükle’den çoğu zaman çıkmadığımız halde burada ki etkinlikleri bile tesadüfen öğreniyoruz.Normalde bahsi geçen etkinlikler tek tek siteye özgü arama yapılarak keşfedilmeye çalışılır fakat Gece Gündüz Bursa (https://www.gecegunduzbursa.com)  bizi bu dertten kurtaracak gibi görünüyor.

  Yani ‘Bu haftasonu kimin konseri var?’,’Bu ay hangi tiyatro oyunları Bursa’da? Sorularına cevap arıyor.Bu sebeple ziyaret etmenizi öneriyorum. Hazır mısınız?  

  https://www.gecegunduzbursa.com