Etkinlik Ara

Gelecek Program

KENDİNİ KEŞFETMEK

Bu etkinlik bitti, üzülme. Bu hafta Bursa'da ki diğer etkinlikler için buraya tıkla.

GENEL BİLGİLER

 • : 7 Oca, 2018
 • : 01:21
 • : Kültür Sanat
 • :
 • : Bursa, Gece Gündüz Bursa, BursaBlog, Bursada Haftasonu, Bursada Etkinlik Takvimi
 • Kendini keşfetmeden hayatın sonlanması. Belki de bir çoğumuzun kaçınılmaz sonu. Sebebi belki toplum belki doğup büyüdüğün ailenin eğitim ve kültür seviyesi. Hobilerin ve keyif alınan şeylerin; konser, şenlik, konferans, tiyatro gibi hayatın aslında atar damarlarının kesinlikle hayatın tamamına yayılmaması gerektiği savunan , bunun mümkün olmadığını benimseyen bir toplum. Keyif alınan şey sürekli ve/veya düzenli hale getirilemez, getirilmemeli. Böyle bir toplumda dünyaya gelmiş birey sadece ve sadece hayatın gereklilikleri yerine getirir. Okul, Askeri görev veya zorunlu hizmet, evlilik, çocuk derken kendini hayata karşı savaşırken bulur. Gecegündüz demeden çalışmak zorunda olmaya, en ufak etkinlik için dahi düzinelerce plan yapmak zorunda kalmak sana artık olağan gelir.

   

  Bu Nasıl Çözülebilir?

  Korkmayın hemen “eğitim ve refah seviyesini yükselterek” gibi ağır ve arkası hiçbir plan içermeyen “iddialı” bir cümle ile başlamayacağım sözlerime. Ancak sosyal ve ekonomik durumun ne olursa olsun kendini iyi hissedeceğin bir şeyler yapmak yada yaşamak herkesin hakkı. Bekarsan sosyalleşeceğin, evliysen eşinle keyifli vakit geçirebileceğin, çocuğun varsa kaliteli zaman paylaşabileceğin fırsatlar olmalı.

  Fırsatları Biz Mi Göremiyoruz?

  İşte fırsat ayağınızda. Kısa bir zaman evveline kadar bende arayış içerisinde, sıkıldığım, rutinliğin beni boğduğu bir hayat yaşıyordum. Nereye gitsem, ne zaman gitsem gibi soru sormaktan öyle yorulmuştum ki araştırma yapacak iştahım dahi kalmıyordu. Ancak bulduğum bir site yaşadığım şehri, Bursa’yı, daha iyi tanımamı, plan yapıp çaba harcamadan bir çok şeyden haberdar olmamı sağladı. www.gecegunduzbursa.com farklı dalda bir çok konuda etkinlik ve faaliyet için haberdar olmanızı sağlıyor. Sürekli güncel olan gecegunduzbursa.com aslında tam da eksik olan şeyi vermiş bizim gibi yaşayanlara. Çocuğumla katılabileceğim aktivitelerden, ebeveyn olarak bilinçlenmemiz gereken konuları dinleyebileceğimiz konferans ve söyleşilere kadar bir çok aktiviteyi anında öğreniyorum. Kendi sitesi haricinde alışılagelmiş bir çok sosyal medya mecrasında bilgi sahibi olabiliyorum. Farklı alanlardaki aktviteleri tek noktadan değerlendirme fırsatı yakalamak ayrıcalıklı hissettiriyor gerçekten. Bence benim gibi diğer tüm Bursalılar çok şanslı. E hayırlı olsun ne diyelim.