Etkinlik Ara

Gelecek Program

Bilinmesi Gereken 9 Festival

Bu etkinlik bitti, üzülme. Bu hafta Bursa'da ki diğer etkinlikler için buraya tıkla.

GENEL BİLGİLER

 • : 4 May, 2018
 • : 22:55
 • : Kültür Sanat
 • :
 • : bursa blog, bursa etkinlik, bursa kultur sanat, bursa aktivite, bursa festival, bursa etkinlik takvimi, gece gunduz bursa, bursa etkinlikler, bursa konser, bursa festival
 • Yaz Geliyor ! Bilinmesi Gereken 9 Festival

  1.Rio de Janeiro Karnavalı

                  Brezilya’da karnavalın ismini de aldığı Rio de Janeiro şehrinde gerçekleşen Rio Karnavalı, dünyanın en ünlü ve en büyük festivallerinin başında geliyor. Rengarenk ve eğlenceli oluşuyla meşhur olan Rio KarnavalI gerçekleştiği haftalarda sıkça duyduğumuz ve karnavaladan detayları sıkça izleme fırsatı yakalayabildiğimiz bir etkinliktir. Karnaval her yıl Şubat- Mart ayında yaklaşık 2 hafta boyunca meraklılarıyla buluşur ve şölen yaşatır.Karnavalın olduğu dönemde hava sıcaklığı 30 derecenin altına düşmediğinden keyifli bir gün yaşamak mümkün.

  2. Burning Man Festivali

   

  Dünya’nın en büyük müzik festivalleri arasında olan ve son yıllarda ülkemizde de adını sıkça duymaya başladığımız bir diğer festival ise Burning Man Festivali.Nevada’daki Black Rock Desert’te yapılmakta ve her yıl Dünyanın bir çok yerinden müzik severleri biraraya getirmektedir.Diğer müzik festivallerinden daha ilginç bir ruhu ve ritüele sahip olması Burning Man’ı diğerlerinden ayırmaktadır. Her sene ağustos ve eylül aylarında düzenlenen festivale giderken kum fırtınasına karşı önlem almayı unutmayın .

  3. HoliFest

  Hindistan’da her yıl gerçekleştirilen Holi Festivali kışın bittiğini ve baharın geldiğini müjdeler.Rengarenk boyaların sürüldüğü ve etrafa saçılarak insanların çılgınlar gibi eğlendiği Holi Fest bir süredir Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde de yapılmaktadır. Beyaz ve muhtemelen bir daha giymeyeceğiniz kıyafetleriniz giyerek katılmanızı tavsiye ederiz. Festivalin bu sene Türkiye’deki rotası açıklanır açıklanmaz www.gecegunduzbursa.com  üzerinden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

  4.Tomorrowland

  Dünyanın en büyük bir diğer festivali ise tomorrowland,bu festivali ayıran özellik ise en büyük elektronik müzik festivallerinden biri olmasıdır.Belçika’nın Boom bölgesinde düzenlenen festivale her yıl büyük katılımın sağlandığı festival her yıl temmuz ayında düzenleniyor. Etkinliğin biletleri saatlere göre değişiklik gösterebiliyor.

  5.Zeytinli Rock Festivali

  Her yaş kategorisine hitap eden,tam kamplı festival kültürü yok olmaya başlamışken Zeytinli Rock Festivali Umut Kuzey’in öncülüğünde 4 yıl önce yeniden hayata geçmiş ve büyük beğeni toplayarak hızla büyüyor.En son 2017 yılında 75’ten fazla sanatçı ve 200,000’den fazla müzikseveri buluşturarak yaza damgasını vuran Zeytinli Rock Festivali bu yıl da 29-30-31 Ağustos, 1-2 Eylül’de Edremit Akçay Sahilde..Sanatçı programı açıklandığı  www.gecegunduzbursa.com  ’dan detaylara ulaşabilirsiniz.

  6. Akbank Caz Festivali

  Bu sene 28’ncisi düzenlenen festival hem yerli müzisyenleri dinleme,keşfetme olnağı sağlıyor hem de dünyanın dört bir yanından sanatçıları dinleyiciler ile buluşturuyor.Kampüste Caz ismiyle İstanbul dışında da konserlere öncülük eden festival farklı müzik tarzlarını bir araya getiriyor. Kampüste Caz Bursa etkinliğini www.gecegunduzbursa.com ’dan takip edebilirsiniz.

  7.San Fermin Festivali

  İspanya’nın kuzeyindeki Pamplona şehrinde her yıl 6-14 Temmuz tarihlerinde düzenlenen festival çok eski geleneklerden kalma bir organizasyon.Her yıl ciddi kazalar ve sık yaralanmalarla medyadan takip etme fırsatı yakaladığımız Boğa Festivali olarak bilinen San Fermin’e katılım her yıl giderek artıyor.Boğa Festivali gibi görünsede bir çok eğlenceli etkinlikler  festival alanında.

  8. Domates Festivali

  İspanya’da her yıl düzenlenen ve 70 yıldır devam ederek bir gelenek haline gelmiş olan festival,her yıl Agustos ayının son Çarşamba gününde kutlanıyor.Domatesler adeta domates savaşı yapmak için bekleyenlerin olduğu alana kamyonlar ile getiriliyor.Ülke bu tarihlerde oldukça sıcak ve keyifli bir havaya sahip oluyor.Festivale her yıl yaklaşık 40 bin kişi katılır, La Tomatine ; çılgın olmakla beraber, her sene binlerce katılımcının domates çorbasının içinde yüzmesine sebep olan eğlenceli bir festivaldir.

  9. Nilüfer Müzik Festivali

  Son önerimiz ise Bursa’dan geliyor. Bursa’nın en eğlenceli festivallerinden biri olan ve ilki 2015 yılında gerçekleşen Nilüfer Müzik Festivali,müzik türleri arasında denge kurarak Türkiye’de tek ‘butik’ müzik festivali olarak müzikseverlerin dikkatini çekiyor.Her sene Bursa Nilüfer’de Ağustos ayında düzenlenen ve giderek daha çok müzikseveri misafir eden festival,şehir dışından gelenlerin kolaylıkla ulaşabileceği doğal ve güvenli bir ortam oluşturarak festival alanına gelen herkesin memnun ayrılması adına çaba gösteriyor.Bursa’da ki etkinlikleri takip etmek için www.gecegunduzbursa.com’u ziyaret edebilirsiniz.